Před nedávnem se objevila na trhu nová hra Pokémon Go a doslova ovládla svět. Tvůrci této hry vsadili na rozšířenou realitu a slogan: Pochytej je všechny rozhýbal masy lidí. Tato hra vyžaduje plné soustředění které pak ovšem chybí v běžných životních situacích, kde se člověk kvůli hře doslova zapomene. A vznikají kuriózní příhody.

Abyste si hru Pokémon Go užili naplno, nezapomeňte v první řadě na bezpečnost. Interaktivní hra je založena na konceptu hledání Pokémonů v reálném prostoru prostřednictvím mobilních telefonů. Její hráči se tedy musí pohybovat venku.

Kromě množství nachozených kilometrů však hra přinesla i řadu kuriózních situací a dokonce zranění. Při používání aplikace se množí pády, zlomeniny, ale i dopravní nehody či krádeže. V této souvislosti je důležité vědět, které nepříjemnosti jsou kryty z pojištění.

Pokud se zraníte a máte uzavřené životní resp. úrazové pojištění, můžete se obrátit na svou pojišťovnu a žádat vyplacení pojistného plnění.

Související odkazy:

http://petrhromada.cz/financni-sluzby/pojisteni/soukrome-osoby/perspektiva/

http://petrhromada.cz/financni-sluzby/pojisteni/soukrome-osoby/rizikove-urazove-pojisteni-bez-sporici-slozky/

Úplně jinak je to však při řízení. Přestože máte uzavřeno povinné ručení i havarijní pojištění, pojišťovna může zkoumat, jak k nehodě došlo. Jelikož je používání mobilního telefonu při řízení zakázané – podobně jako jízda pod vlivem alkoholu – může se vám stát, že náhrada škody nebude vyplacena, respektive bude krácena. Pokud tedy sedáte do auta, věnujte svou pozornost plně řízení motorových vozidel.

 

koop-pokemon

Související odkazy:

http://petrhromada.cz/financni-sluzby/pojisteni/vozidlo/povinne-ruceni/

Kuriózní případy lovu Pokémonů:

1. Nebezpečná procházka

Hráči Pokémon Go musí za svými Pokémony ujít až několik kilometrů. V Indonésii se muž tímto způsobem zatoulal až do areálu tajné vojenské základy, kde byl zadržený. V Bosně a Hercegovině zase vydali varování, aby se hráči vyhnuli oblastem, kde se ještě stále nacházejí nášlapné miny z války v 90. letech.

2. Chytil majáček místo Pokémona

Americký hráč Pokémon Go se dostatečně nevěnoval řízení a narazil svým aute do zaparkovaného policejního auta. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

3. Vynalézaví zloději

Čtyři mladíci ve věku od 16 do 18 let z amerického státu Missouri využili hru Pokémon Go na vylákání hráčů na místo, kde je pak okradli. Ozbrojení teenageři tímto způsobem údajně okradli 11 hráčů. Policie je následně zadržela.

4. Policií hledaný muž se nechal chytit opravdu lehce

Williama Wilcoxe zatkli minulý čtvrtek v michiganském Milfordu. Stál před policejní stanicí v kalhotách od pyžama a s mobilem v ruce. Policisté ho poznali a hned ho zatkli. Nepotvrdilo se tak otřepané rčení, že pod svícnem je největší tma.

„Ten den nám opravdu hodně ulehčil naši práci,“ uvedl pro web stanice Fox 2 Detroit policista Thomas Lindberg k případu muže, na něhož byl vypsán zatykač za to, že se nedostavil na policii kvůli obvinění z vloupání a krádeže.

Wilcox policistům později přiznal, že se v tu chvíli zrovna pokoušel chytit pokémona.

„Buď zapomněl, že na něj je vypsaný zatykač, nebo to ignoroval a myslel si, že se nic nestane. Myslím, že byl víc naštvaný, že musí přestat hrát tu hru,“ dodal Lindberg.

Policisté poté Wilcoxe propustili pod slibem, že se dostaví příští měsíc k soudu.

Dlouholeté zkušenosti z oblasti obchodu jak na pozicích obchodního zástupce, školitele prodejních dovedností tak i manažerských pozicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.