V tomto článku naleznete statistiky a zajímavosti, které se týkají úrazů. Spoustu úrazů lze prevencí eliminovat nebo alespoň zmírnit následky. Tento článek slouží k zamyšlení jak se vyvarovat úrazům a které ochranné prostředky jsou opravdu nezbytné.

Zajímavosti a fakta

Dítě může utonout i v 10 cm vody.

Z dětí, které zůstanou pod vodou delší dobu a ztratí při tonutí vědomí, jich umírá až 50 %.

Pravděpodobnost, že dítě přežije, závisí zvláště na okolnostech v prvních deseti minutách. Bezvědomí nastává přibližně za dvě minuty, ireverzibilní poškození mozku po 4–6 minutách. Prognóza dítěte závisí na jeho stavu při příjezdu do nemocnice, intenzivní péče na ni má již jen malý dopad. Proto zůstává prevence klíčem ke snížení úmrtí a hospitalizací v důsledku tonutí.

Pro děti od 6 měsíců do 3 let jsou nebezpečné hračky menší než 4 cm v průměru, provazy delší než 15 cm.
urazy_deti_skolniho_veku_dle_mista

Zajímavosti a fakta

Koncentrovaný úder do hlavy dokáže usmrtit dospělého při pádu již při rychlosti 11 km/hod., dítě i při rychlosti nižší.

Čelní náraz v rychlosti 50 km/hod. do pevné překážky odpovídá pádu z výšky 4. patra domu.

Při střetu vozidla s cyklistou dochází nejčastěji k úderu hlavy cyklisty o kapotu vozidla, a to v rychlosti pohybující se kolem 25 km/hod.

Jednou ze základních příčin úmrtí a zranění cyklistů jsou poranění hlavy, která tvoří přibližně 80 % všech vážných poranění při dopravních nehodách cyklistů.

Cyklista nepoužívající přilbu má 6,6krát větší možnost utrpět zranění hlavy a 8,3krát větší možnost utrpět vážné poranění mozku.

Cyklistické přilby mohou snížit riziko hlavy o 85 %, úrazu mozku o 88 %.

nejcastejsi_urazy_deti_cyklistika

Bohužel ne všem úrazům se dá zabránit. Často stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. Takový úraz přináší dítěti i rodičům komplikace. Po dobu léčení je režim rodiny zvláště u malého dítěte úplně jiný. Rodiče chtějí být v této situaci svému dítěti co nejblíže. S tím potom souvisí i výpadek příjmu. Nechcete při úrazu dítěte řešit finanční stránku věci a být svému dítěti na blízku? Podívejte se na možnost jak si můžete toto přání splnit.

http://petrhromada.cz/financni-poradenstvi/financni-poradenstvi-soukrome-osoby/pojisteni-deti/

Vaše zkušenosti s úrazy dětí mi napište v komentářích.

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

    

  Dlouholeté zkušenosti z oblasti obchodu jak na pozicích obchodního zástupce, školitele prodejních dovedností tak i manažerských pozicích.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.